توصیه نامه پذیرش دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

توصیه نامه پذیرش تحصیلی

توصیه‌نامه برای پذیرش دانشگاه ، نامه‌ایست که شخصی معتبر و با درجه علمی بالا نظرش را در مورد عملکرد متقاضی پذیرش دانشگاه می نگارد .توصیه نامه تحصیلی یکی از مدارکی ست که متقاضیان پذیرش تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باید تهیه نمایند. توصیه نامه ای که متقاضی تحصیل در خارج نیاز دارد معمولا توسط اساتید دانشگاهی نوشته می شود . همچنین بسیاری از دانشگاه‌ها فرم‌های خاصی دارند که می بایست از وب سایت دانشگاه دانلود و توسط سه نفر از اساتید تکمیل و همراه توصیه نامه ارسال گردد. بعضی از دانشگاه ها دارای فرم‌های توصیه نامه آنلاین هستند که با وارد کردن ایمیل اساتید به صورت خودکار لینک مربوطه برای استاد ارسال می‌گردد تا تکمیل نمایند. این نامه ها و فرمها برای هر استاد باید در یک پاکت مخصوص قرار گرفته و روی آن نیز توسط استاد امضاء گردد. شما می‌توانید از قبل اسم و آدرس استاد و دفتر مربوط به پذیرش دانشگاه مقصد را روی پاکت تایپ نموده (بعضی از دانشگاه ها برای این کار پاکت و فرم مخصوص دارند) و بعد به استاد بدهید.توصیه نامه تحصیلی بخودی خود تضمینی برای گرفتن پذیرش نیست و توصیه نامه هائی که فاقد صداقت لازم باشد شانس متقاضی را برای ورود به دانشگاه از بین خواهد برد. در گذشته Recommendation به صورت کاغذی و دستی تهیه می‌شد و استاد زیر آن را امضا می‌کرد. هنوز هم می‌توانید چنین نسخه‌ای را تهیه کرده و اسکن آن را به عنوان فایل توصیه‌نامه در اپلیکیشن آنلاین به عنوان مدارک تکمیلی آپلود بفرمایید یا اصل نامه امضا شده را به عنوان یکی از مدارک برای دانشگاه ارسال نمایید. اما فرآیند اصلی توصیه‌نامه در حال حاضر ،وارد کردن نام و نام خانوادگی استاد و آدرس ایمیل او در اپلیکیشن آنلاین وب سایت دانشگاه و درخواست ارسال لینک این فرم برای استاد می باشد. بدین ترتیب، یک لینک از آدرس یک صفحه منحصر به فرد برای پر کردن توصیه نامه، برای استاد ایمیل می‌گردد. فرم ارسال شده برای استاد شامل سوالاتی از قبیل شناخت دانشجو در چه مدت زمانی و چگونه و تا چه حد و همچنین سوالاتی در مورد ویژگی‌های مختلف شما مثل کار تیمی، خلاقیت، پشتکار و مواردی از این دست می باشد که مشخص می نماید دانشجو جزو چند درصد بالایی کلاس قرار می گیرد. در این فرم ها همچنین یک قسمتی وجود دارد که از استاد درخواست می نماید متن نامه خود را در آن وارد نماید و یا با فرمتهایی از قبیل فایل Word یا Pdf آن را آپلود نماید.

نکات مهم در خصوص توصیه نامه برای پذیرش تحصیلی دانشگاههای خارجی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای دانشجویی کانادا و شرایط ادامه تحصیل در دانشگاههای کانادا با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

گروه و کانال تلگرام توصیه نامه پذیرش دانشگاه کانادا گروه تلگرام ویزای دانشجویی کانادا،کانال تلگرام نحوه نگارس توصیه نامه پذیرش دانشگاه کانادا،وکیل مهاجرتی ویزای دانش آموزی کانادا
وکیل رسمی مهاجرت کانادا،مشاور رسمی
مهاجرت به کانادا،ویزای دانشجویی کانادا،پذیرش تحصیلی کانادا

مشاوره و راهنمایی

۰۹۰۲۹۱۹۱۸۳۰

86044362-86044786-
86044821

مهاجرت به استانهای کانادا

مطالب بیشتر مهاجرت کانادا

تبدیل clb به آیتلس کانادا تبدیل ilets به clb کانادا
ddd