کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی می باشد . مرز مشترک کانادا با آمریکا بزرگنرین مرز مشترک زمینی جهان است .این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است . کانادا دومین کشور بزرگ جهان است که از ۱۰استان و ۳سرزمین و در ۵ منطقه اصلی تشکیل شده است .

استانهای منطقه اطلس (Atlantic)

استان نوا اسکوشیا

استان نیوبرانزویک

مرکز استان نیوبرانزویک، فردریکتون می باشد .این استان با استان‌های نوااسکوشیا، کبک و ایالت مین در آمریکا، مرز مشترک دارد. بخش وسیعی از این استان پوشیده از جنگل است و دارای مناطق بکر و دست نخورده است. زمستان این منطقه تحت تاثیر باد سردی است که از جانب شمال می‌وزد، و در تابستان هوای گرم و مرطوب اقیانوس اطلس،سبب اعتدال آب و هوایی در این منطقه می‌شود. نیوبرانزویک یکی از اولین مناطقی است که اروپایی‌ها وارد آن شدند. فرانسوی‌ها در سال 1604 میلادی در این منطقه سکونت داشتند. میراث فرهنگی مردم این استان، آمیزه‌ای از آداب و رسوم مردم فرانسه، ایتالیا، ایرلند و اسکاتلند است که در دهۀ اخیر، آداب و سنن مردم آلمان، اسکاندیناوی و آسیا نیز به آن افزوده شده است. مهم‌ترین صنایع این استان، تولید مواد غذایی، خمیر کاغذ، ساخت مبلمان و صنایع چوبی است. همچنین چوب، فلزات و سنگ‌های معدنی نیز نقش مهمی در اقتصاد این استان دارد. مهاجرت به این استان از طریق برنامه مهاجرت استانی PNP می باشد. در این برنامه مهاجرتی استانی روش‌هایی برای دارندگان پیشنهاد کار در این استان و سرمایه گذاران وجود دارد.

استان پرنس ادوارد آیلند

استان نیوفاندلند و لابرادور

استانهای کانادای مرکزی (Central Canada)

استان انتاریو

انتاریو (Ontario) یکی از مشهورترین مقاصد برای مهاجرت به کانادا و محل سکونت تقریبا" بیش از 12 میلیون شهروند کانادا به شمار می رود. آنتاریو در مر کز کانادا بوده و دومین استانی ست که بیشترین مساحت خشکی را دارد. مرکز استان انتاریو شهر تورنتو (Toronto) ، با جمعیت 5.4 میلیون نفر یکی از بزرگترین شهرهای کاناداست،همچنین این شهر مرکز مالی و محل معاملات بورس در کشور می باشد. از دیگر شهر های انتاریو شهر اتاوا (Ottawa) می باشد .مرکز ادارات دولتی و پایتخت کشور کانادا در اتاوا قرار گرفته است .اتاوا در جنوب شرقی استان واقع شده است. از دیگر شهرهای مهم این استان می توان به لندن ، تاندر بی ، همیلتون ، کینگ استون و سادبری اشاره کرد. انتاریو از لحاظ تنوع منابع طبیعی شامل جنگلهای وسیع ، پارک های زیبای حفاظت شده ، چهار دریاچه از پنج دریاچه بزرگ کشور و آبشار نیاگارا می باشد.

استان کبک

lمرکز این استان کبک سیتی و بزرگترین شهر این استان مونترال می باشد.زبان اصلی و رسمی کبک فرانسه (زبان مادری 82 درصد از ساکنان) است،کبک مساحتی بیش از سه برابر فرانسه و هفت برابر انگلستان دارد و بزرگ‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود. انتاریو، نیوبرانزویک، لابرادور و ایالات متحده همسایگان کبک هستند. نام کبک از یک واژۀ آلگونکین به معنای گذرگاه باریک گرفته شده‌ و منظور از آن تنگه‌ی باریک رودخانۀ سنت لاورنس است. این استان منابع طبیعی و انرژی فراوان و صادراتی قوی از جمله تجهیزات کنترل ترافیک هوایی، نرم‌افزار، مترو، هلی‌کوپتر، کامپکت دیسک و اسباب‌بازی دارد. مونترال مرکز تجاری این استان در صنایع هوا و فضا، دارو، ارتباطات و حمل و نقل، بازارهای رقابتی بسیاری را ایجاد کرده است. درصد بالایی از تولیدات این استان که به‌طور کلی شامل صنعت جنگل‌داری، حفاری معدن و تولید وسایل حمل و نقل است، به سایر کشورها صادر می‌شود.مهاجرت به استان کبک تحت برنامه خاص این استان صورت می گیرد.

استانهای منطقه علفزارها (Prairies)

استان منیتوبا

استان منیتوبا (Manitoba) یکی از استانهای سبز کانادا بوده و دارای معدن، تولید و کشاورزی می باشد جمعیت این استان حدود ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ نفر است. بزرگترین شهر این استان وی نی پگ (Winnipeg)دارای حدود 700000 نفر جمعیت می باشد. Brandon دومین شهر بزرگ استان است. اسم منیتوبا از فرهنگ Cree به معنی “تنگه روح مانیتوبا ” گرفته شده است. استان مانیتوبا تاریخچه ای از قبایل بومی Cree ، Ojibwa ، Sioux دارد. این استان در سال ۱۸۷۰، سه سال بعد از استقلال کانادا به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. ماهی گیری یکی از حرفه های سنتی این استان بشمار می آید با توجه به زمین های کشاورزی زیادی از قبیل گندم ، جو، آفتاب گردان ،پنبه و غیره که در این استان وجود دارد، صنایع غذایی در این استان از رونق خاصی برخوردار است.همچنین تولید، هوافضا و حمل و نقل از دیگر صنایع این استان می باشند.

استان ساسکچوان

استان ساسکاچوان در جوار مانیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غرب می باشد.این استان در قسمت سرسبز کانادا و یکی از پرآفتاب ترین استانهای کانادا می باشد .مرکز این استان ، رجیتنا (Regina) و ساسکاتون بزرگترین شهر این استان می باشد.کارهای خدماتی از قبیل موسسات مالی، بیمه، بنگاه های مسکن ، بخش مهمی در اقتصاد این استان می باشند.همچنین کشاورزی یکی دیگر از بخشهای مهم اقتصاد این استان محسوب می شود، ساسکاچوان همچنین دارای معادن غنی از قبیل :پتاس، اورانیوم، زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی می باشد. اقتصاد رو به رشد و مدرن این استان عامل جذب مهاجران به ساسکچوان می باشد.

استان آلبرتا

استانهای منطقه کرانه غربی (West Coast)

استان بریتیش کلمبیا

ناحیه های منطقه شمال (North)

ناحیه نورت وست تریتوریز

ناحیه یوکان

غربی ترین و کوچکترین استان شمال غرب کانادا ،استان يوکان (Yukon) می باشد. يوکان در بالای اقیانوس منجمد شمالی در مرز ایالت Alaskaواقع شده است. نام این استان از کلمه “رودخانه بزرگ” در زبان محلی گرفته شده است.هجوم مردم برای کشف طلا در رودخانه Klondike باعث هجوم مردم به این منطقه شد .جمعیت یوکان در حدود 33000 نفر می باشد که بیش از 70 درصد آن در شهر مرکزی وایت هورس (Whitehorse) زندگی می کنند.اقتصاد يوکان به منابع طبیعی غنی آن مرتبط است. بزرگترین صنعت این استان ،صنعت معدن می باشد. از جمله این معادن به سرب، نقره و روی می توان اشاره نمود.

ناحیه نوناویت

وکیل رسمی مهاجرت کانادا،مشاور رسمی
مهاجرت به کانادا،ویزای دانشجویی کانادا،پذیرش تحصیلی کانادا

مشاوره و راهنمایی

۰۹۰۲۹۱۹۱۸۳۰

86044362-86044786-
86044821

مهاجرت به استانهای کانادا

مطالب بیشتر مهاجرت کانادا

تبدیل clb به آیتلس کانادا تبدیل ilets به clb کانادا
ddd