نکته های مهم در خصوص توصیه نامه پذیرش دانشگاه

نحوه نگارش توصیه نامه پذیرش دانشگاه

رعایت موارد زیر در نحوه نگارش توصیه نامه جهت پدیرش دانشگاه می تواند در موفقیت پرونده متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارجی موثر باشد.

اخذ توصیه نامه در سربرگ دانشگاه

توصیه نامه باید بر روی سربرگ دانشگاه درج گردد و بعد از امضا توسط استاد باید در پاکتی مهر و موم شده قرار گیردو و برای دانشگاه مقصد ارسال گردد.

اخذ توصیه نامه از اساتید سرشناس

اخذ توصیه نامه از اساتید مطرح با سابقه تحقیقاتی و تدریسی قوی و شناخته شده در موفقیت متقاضی پذیرش تحصیلی در دانشگاههای خارجی نقش بسزایی دارد.

اخذ توصیه نامه از اساتید مرتبط

اخذ توصیه نامه از اساتید غیر مرتبط ممکن است کمکی به پرونده ویزای تحصیلی متقاضی تحصیل در دانشگاههای خارجی نکند .ارائه توصیه نامه از طرف اساتید و افرادی که با سابقه تحصیلی متقاضی آشنایی دارند به مراتب مثبت تر از توصیه نامه های دیگر می باشد.همچنین بهتر از حداقل سه توصیه نامه تهیه گردد.

بیان نقات فوت و ضعف

در نحوه نگارش توصیه نامه ضمن اشاره به نکات و عملکرد مثبت و توانایی های متقاضی به نقات ضعف او هم اشاره شده باشد

تاکید بر توانایی های متقاضی

در نگارش توصیه نامه ها می بایست تاکید و تمرکز بر عملکرد و توانایی های متقاضی (توضیح در خصوص نکات قوت و ضعف تحصیلی متقاضی, شرح در مورد ناکامی های وی و همچنین برای متقاضیان دوره های بالاتر از لیسانس توضیح در مورد سوابق تحصیلی و تحقیقاتی ) باشد و از توضیحات در خصوص مشخصات فردی پرهیز گردد.

درج سایر توانایی ها در توصیه نامه

در نگارش توصیه نامه می بایست به سایر توانایی های فردی از قبیل: رشته های هنری و ورزشی ،زبان و غیره اشاره نمود.

استفاده و الگوبرداری از توصیه نامه های مناسب

در مواردی که اساتید شما زمان کافی برای نگارش توصیه نامه ندارد شما می توانید از یک نمونه مناسب توصیه نامه برای نگارش صحیح استفاده نموده و آن را شخصا " برای امضا اساتید استفاده نمایید،

درج پتانسیل متقاضی

شخصیت حقیقی یا حقوقی آکادمیک یا غیر آکادمیک با درج پتانسیل متقاضی تحصیل در توصیه نامه ،دانشگاه مورد نظر و انتخابی متقاضی را ترغیب به اعطای پذیرش تحصیلی به داوطلب پذیرش تحصیلی می نماید .

ارائه توصیه نامه اثر بخش

نگارش توصیه نامه توسط افرادی با سابقه علمی و نجربی موفق ، آشنا و آگاه با توانایی و عملکرد شما ، با نوشتاری صحیح ضمن بر شمردن دلایل منطقی برای توصیه شما به تحصیل در مقاطع عالی از جمله توصیه نامه های موثر می باشد.

انتخاب فرد مناسب جهت اخذ توصیه نامه

در صورتیکه ارتباط منطقی بین جایگاه و رتبه فرد توصیه کننده با رشته ای که توصیه می کند وجود نداشته باشد، ارائه توصیه نامه از او امتیازی برای شما محسوب نخواهد شد.

پرهیز از ارائه توصیه نامه جعلی

از ارائه توصیه نامه جعلی پرهیز نمایید .برخی از دانشگاه ها، با تماس با نویسنده توصیه نامه ها، اعتبار و ارزش توصیه نامه های صادر شده را استعلام می کنند و در صورتیکه مشخص گردد توصیه نامه فوق جعلی می باشد احتمال از دست دادن فرصت تحصیل به مدت ده سال وجود دارد.

درج مشخصات توصیه کننده در توصیه نامه

درج جایگاه سازمانی فرد توصیه کننده، میزان آشنایی با توصیه شونده، آدرس و شماره تماس و پست الکترونیک در توصیه نامه و در صورتی که از طرف سازمان یا شخصیت حقوقی این نامه تحریر می گردد، حاوی لوگو و مهر مجموعه مزبور باشد.

ارائه توصیه نامه با تاریخ نزدیک

در صورتیکه از گذشته از فردی توصیه نامه هایی گرفته اید و تاریخ این توصیه نامه مریوط به چند سال قبل می باشد، بهتر است از این توصیه نامه استفاده نکرده و جهت تهیه توصیه نامه های جدید تر با تاریخ روز اقدام نمایید.

ارسال توصیه نامه از ایمیل های معتبر

اگر قرار است توصیه نامه به دانشگاه مقصد توسط ایمیل ارسال گردد از توصیه کننده درخواست نمایید در صورتیکه دارای ایمیل سازمانی می باشد از طریق آن اقدام به ارسال توصیه نامه نماید . ارسال توصیه نامه از طریق ایمیل های معتبر به جای استفاده از ایمیل های روی دامنه هایی مانند یاهو، جی میل یا هات میل به توصیه نامه شما اعتبار بیشتری می دهد.

اهمیت کیفیت توصیه نامه

ارائه توصیه نامه یک صفحه ای یا سه صفحه ای تاثیری در اعطای پذیرش تحصیلی ندارد. محتوای توصیه نامه منطبق بر واقعیت های علمی و عملی و شناخت توصیه کننده از متقاضی در موفقیت و اثر گذاری توصیه نامه موثر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا و شرایط ادامه تحصیل در دانشگاههای کانادا با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

گروه و کانال تلگرام توصیه نامه پذیرش دانشگاه کانادا گروه تلگرام ویزای دانشجویی کانادا،کانال تلگرام نحوه نگارس توصیه نامه پذیرش دانشگاه کانادا،وکیل مهاجرتی ویزای دانش آموزی کانادا
وکیل رسمی مهاجرت کانادا،مشاور رسمی
مهاجرت به کانادا،ویزای دانشجویی کانادا،پذیرش تحصیلی کانادا

مشاوره و راهنمایی

۰۹۰۲۹۱۹۱۸۳۰

86044362-86044786-
86044821

مهاجرت به استانهای کانادا

مطالب بیشتر مهاجرت کانادا

تبدیل clb به آیتلس کانادا تبدیل ilets به clb کانادا
ddd