برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری مانیتوبا

برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا (کارآفرینی مانیتوبا) به دولت استانی مانیتوبا امکان جذب مهاجرانی که از توانایی سرمایه گذاری ،کارآفرینی و نقش آفرینی در اقتصاد منیتوبا دارند را مهیا می سازد.متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری مانیتوبا امکان اخذ اقامت دائم کانادا , و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را خواهند داشت .افرادیکه از طریق برنامه مهاجرتی سزمایه گذاری مانیتوبا قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید دارای حداقل سرمایه ای به ارزش 350.000دلار کانادا باشند. این سرمایه می تواند بصورت موجودی نقد در بانک و یا املاک شخصی ویا تجاری باشد. املاک متقاضی مهاجرت کارآفرینی مانیتوبا بایستی مورد ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری ایران قرار گیرد.متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری منیتوبا در صورت پذیرش در این برنامه مهاجرتی موفق به دریافت اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده خود می شوند.

شرایط برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا کانادا

داشتن حداقل دارایی خالص به ارزش 350 هزار دلار کانادا

این دارایی می تواند پول نقد، سهام شرکتها یا ملک دارای سند قطعی به نام همسر یا متقاضی باشد. هر مقدار افزایش در این دارایی می تواند به کسب امتیاز بیشتر در این برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری کمک نماید.

پرداخت ودیعه 100هزار دلار کانادا در وجه دولت کانادا در منیتوبا

این مبلغ ضمانتی ست که متقاضی جهت راه اندازی کار و تجارت خود در ایالت مانیتوبا به دولت کانادا (در زمان دریافت دعوتنامه) پرداخت می نماید و در صورتیکه متقاضی کاری را که در تقاضانامه خود اظهار نموده شروع کرده و در این استان اقامت داشته باشد ، مبلغ فوق بدون سود به او بازگردانده خواهد شد.

داشتن 3 سال سابقه کار با عنوان مالک و یا مدیر ارشد یک مجموعه تجاری در 5 سال گذشته

متقاضی می بایست حداقل 3 سال سابقه کاری تمام وقت در 5 سال گذشته به عنوان مالک یا مدیر ارشد داشته باشد. در صورت سابقه کاری به عنوان مدیر ارشد ، می بایست متقاضی با ارائه سند و مدرک نشان دهد که درآمدهایش متناسب با درآمد مدیران ارشد در کشور خود می باشد.

کسب 60 امتیاز از 100 امتیاز در جدول امتیاز برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا

کسب حداقل 60 امتیاز یکی از شروط مورد نیاز جهت اقدام برای برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری و کار آفرینی مانیتوبا می باشد ولی با توجه به اینکه انتخاب متقاضیان ازبالاترین امتیاز به پایین ترین امتیاز صورت می گیرد افرادیکه امتیاز بیشتری دارند شانس بیشتری در این برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری دارند.

مراحل برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا کانادا

درخواست ویزای توریستی

با توجه به اینکه انتخاب متقاضیان در برنامه سرمایه گذاری منیتوبا بر اساس امتیاز رقابتی می باشد برای کسب 15 امتیاز و بالا بردن امتیاز متقاضی در این برنامه مهاجرتی ،دریافت ویزای توریستی به این استان مورد نیاز می باشد.

ایجاد پروفایل

ایجاد پروفایل در این برنامه مهاجرتی بصورت آنلاین

دریافت دعوتنامه

با توجه به حداقل امتیاز قبولی که هر چند ماه یکبار از طرف مانیتوبا اعلام می گردد،متقاضی در صورت کسب حداقل امتیاز قبولی ،موفق به دریافت دعوتنامه گردد

مصاحبه (در صورت نیاز)

هنگام صدور دعوتنامه برای متفاضی ، ممکن است از متقاضی درخواست مصاحبه نیز شود.

پرداخت ودیعه

در صورت قبولی متقاضی و دریافت دعوتنامه ،قرارداد پرداخت ودیعه با جزییات لازم و دستورالعمل چگونگی پرداخت مبلغ ۱۰۰.۰۰۰دلار برای متقاضی ارسال می گردد .( این مبلغ به مدت 2 سال توسط شرکت توسعه مانیتوبا نگه داشته می شود.)

ارسال مدارک به اداره ویزای کانادا

پس از دریافت مبلغ ودیعه توسط دولت کانادا باید اصل مدارک متقاضی برای دفتر ویزای کانادا(شهر سیدنی )،توسط متقاضی ارسال گردد. برنامه استانی سرمایه گذاری مانیتوبا یک گواهی نامه کاندیداتوری این استان را که مختص هر متقاضی است مستقیما به این اداره می فرستد.

مدیکل و پلیس چک

پس از بررسی مجدد مدارک توسط اداره ویزای کانادا از متقاضی درخواست می گردد تا آزمایشات پزشکی انجام دهید و گواهی عدم سوء پیشینه خود را به همراه جواب آزمایشات پزشکی ارسال نماید.

دریافت ویزا

در نهایت پس از انجام کلیه مراحل فوق در صورتیکه همه مراحل با موفقیت به انجام رسد ویزای متقاضی صادر خواهد شد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا می بایست ابه این نکته توجه داشته باشند که کسب حداقل امتیاز هیچ تضمینی برای گزینش درخواست آنها نخواهد بود و ارجهیت با افرادی است که پتانسیل بیشتری در این زمینه داشته باشند. لذا با انجام دادن برخی امور از جمله سفر به مانیتوبا و غیره باید سعی در کسب حداکثر امتیاز ممکن نمایند.

این برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا بسته شد آن هم بدون اطلاع قبلی و البته با تغییرات بسیار زیاد و زمان اجرای نامشخص.

همانطور که تجربه نشان داده اغلب برنامه های تجاری کانادا یه سمتی میرود که فرد در ابتدا ویزای کار گرفته و سپس در صورت ایجاد و یا خرید بیزینس اقامت خود را دریافت کند.در نهایت شرایط برنامه های مهاجرتی کانادا به سمت سخت تر شدن پیش می رود و بهتر است متقاضیان مهاجرت به کانادا که شرایط و امتیاز یک برنامه مهاجرتی را دارند ،از این فرصت استفاده کرده و شانس خود را بیازمایند.

تغییرات احتمالی برنامه جدید سرمایه گذاری مانیتوبا کانادا 2018

با توجه به اطلاعات وبسایت رسمی اداره مهاجرت مانیتوبا ،برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا در سال ۲۰۱۸ مجددا بازگشایی خواهد شد البته تاریخ بازگشایی آن مشخص نیست و پیش بینی می گردد از ماه مارچ با تغییرات گفته شده، این برنامه همانند برنامه ورک پرمیت استانهای انتاریو، بریتیش کلمبیا و پرنس ادوارد ، ابتدا به متقاضیان ویزای کار ۲ ساله داده تا بتواند بیزینسی راه اندازی نموده و سپس اقامت خود را دریافت کند این تصمیم به دلیل جلوگیری از ترک منیتوبا توسط متقاضی انجام گرفته و شخص متقاضی مجبور خواهد بود تا زمان اخذ اقامت خود در این استان زندگی نماید.

اقامت از ابتدا داده نمیشود و شخص متقاضی باید در این استان سرمایه گذاری کرده و یک بیزینس را خریداری و یا ایجاد نماید.

اخذ مدرک زبان مینیمم ClB 5 اجباری است.

افزایش مینیمم سرمایه مورد نیاز از ۳۵۰ هزار به ۵۰۰ هزار دلار کانادا

داشتن ۲۵۰ هزار دلار هزار دلار سرمایه جهت ایجاد شغل و یا خرید بیزینس برای شهر وینی پگ

داشتن ۱۵۰ هزار دلار سرمایه جهت ایجاد شغل و یا خرید بیزینس برای خارج از شهر وینی پگ

استخدام حداقل یک نفر که دارای اقامت دائم و یا سیتیزن در این استان می باشد.

ودیعه ۱۰۰ هزار دلاری جهت واریز به حساب دولت کانادا در این استان دیگر وجود نخواهد داشت.

وکیل رسمی مهاجرت کانادا،مشاور رسمی
مهاجرت به کانادا،ویزای دانشجویی کانادا،پذیرش تحصیلی کانادا

مشاوره و راهنمایی

۰۹۰۲۹۱۹۱۸۳۰

86044362-86044786-
86044821

مهاجرت به استانهای کانادا

مطالب بیشتر مهاجرت کانادا

تبدیل clb به آیتلس کانادا تبدیل ilets به clb کانادا
ddd