شرایط تمدید ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان کانادا با اتمام اعتبار مجوز تحصیلی خود دیگر مجاز به ماندن در کانادا نمی باشند باید برای باقی ماندن در این کشور اقدام به تمدید ویزا ی تحصیلی (مجوز تحصیلی) خود نمایند.

اعتبار ویزای دانشجویی (مدت زمان اعتبار مجوز تحصیلی)

طول دوره تحصیلی بعلاوه نود روز

طول دوره پیش نیاز دوره تحصیلی بعلاوه نود روز (در صورتیکه بصورت مشروط در موسسه آموزشی خود پذیرفته شده باشند)

و یا در صورتیکه اعتبار پاسپورت قبل از اتمام دوره تحصیلی بپایان می رسد، سی روز کمتر از زمان پایان اعتبار پاسپورت

دانشجویانی که اعتبار ویزای تحصیلی آنها رو به پایان است باید سی روز قبل از اتمام اعتبار آن اقدام به تمدید ویزای تحصیلی(تمدید مجوز تحصیلی ) خود نمایند.همچنین باید یه این نکته نیز توجه داشت که دانشجو نمی تواند اعتبار ویزای تحصیلی خود را بیشتر از اعتبار گذرنامه خود تمدید نمایند.

در صورتیکه دانشجو کانادا تصمیم به مسافرت خارج از کانادا دارد و در طول مدت مسافرت اعتبار ویزا تحصیلی پایان می یابد ،می بایست قبل از مسافرت اقدام به تمدید ویزای تحصیلی نمایند.

در صورتیکه دانشجو کانادا تحصیلات خود را زودتر از موعد دوره تحصیلی به پایان برساند اعتبار ویزای تحصیلی ،نود روز پس از تکمیل تحصیل به پایان می رسد و دیگر مدت زمان باقی مانده مجوز تحصیلی اهمیتی ندارد.(از زمانیکه دانشجو ایمیل،نامه ، گواهی و یا دیپلمی مبنی بر تکمیل دوره تحصیلی از آموزشگاه دریافت نماید،فارغ التحصیل می باشد و نود روز از این تاریخ محاسبه می گردد)

در صورتیکه دانشجو موفق یه اتمام دوره تحصیلی خود در مدت زمانی که مجوز دانشجویی اعتبار دارد نمی گردد باید سی روز قبل از اتمام اعتبار اقدام به تمدید مجوز تحصیلی نماید.

در صورت پایان اعتبار مجوز تحصیلی چه باید کرد ؟

اگر دانشجو در کانادا می باشد و اعتبار مجوز تحصیلی او (قبل از اینکه اقدام به درخواست تمدید ویزای تحصیلی (تمدید مجوز تحصیلی)، درخواست مجوز کار و با درخواست ویزا توریستی نماید) به پایان رسیده،در برخی موارد می تواند وضعیت اقامت خود را همچنان دانشجو نگه دارد .

برای این منظور می بایست حداکثر نود روز پس از اتمام اعتبار ویزا دانشجویی ،اقدام به درخواست تجدید نظر نماید. در این خصوص همچنین باید هزینه مربوطه (200دلار کانادا برای تجدید نظر و 150 دلار کانادا برای تمدید مجوز تحصیل ) پرداخت گردد.

همراه این درخواست دانشجو باید بصورت شفاف دلیل از دست دادن اعتبار محوز تحصیلی (ویزای دانشجویی)خود را توضیح دهد و در نهایت هیچ تضمینی در خصوص پذیرفتن آن وجود ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف آموزشی مدارس و دانشگاهها و کالج های کانادا و مجوز تحصیلی کانادا با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

کانال تلگرامی ویزای تحصیلی کانادا،مشاور وکیل تحصیلی کانادا،گروه تلگرام پذیرش تحصیلی کانادا گروه تلگرامی پذیرش تحصیلی کانادا،کانال تلگرام شرایط پذیرش دانشگاههای کانادا،وکیل مشاور تحصیلی کانادا
وکیل رسمی مهاجرت کانادا،مشاور رسمی
مهاجرت به کانادا،ویزای دانشجویی کانادا،پذیرش تحصیلی کانادا

مشاوره و راهنمایی

۰۹۰۲۹۱۹۱۸۳۰

86044362-86044786-
86044821

مهاجرت به استانهای کانادا

مطالب بیشتر مهاجرت کانادا

تبدیل clb به آیتلس کانادا تبدیل ilets به clb کانادا
ddd