ویزای دانشجویی ایتالیا

شرایط ویزای دانشجویی ایتالیا،مدارک پذیرش مدرسه ایتالیایی

متقاضیان ویزای دانشجویی ایتالیا به علت سطح علمی بالای دانشگاه ها , هزینه اندک , تنوع رشته فراوان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته ها ،تحصیل در ایتالیا را انتخاب می نمایند . طبیعی زیبا، شهرهای مدرن، مردم خونگرم و پرانرژی، فرهنگ و تاریخ غنی از دلایل دیگر انتخاب ایتالیا برای اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و زندگی در این کشور می باشد.

متقاضیان ویزای دانشجویی ایتالیا از دو طریق می توانند جهت تحصیل در ایتالیا اقدام کنند: 1- اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا بصورت آنلاین 2- از طریق ثبت نام و شرکت در کلاسهای مدرسه ایتالیایی در تهران (Scuola italiana Pietro Della Valle) که به سفارت ایتالیا در ایران بوده و طبق تفاهم نامه بین کشور ایران و ایتالیا سالانه در حدود 500 متقاضی ایرانی از طریق مدرسه ایتالیایی ویزای دانشجویی ایتالیا را دریافت می کنند.

تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت را می توان رایج ترین شیوه در ایران دانست.متقاضیان ویزای دانشجویی با ثبت نام در دوره زبان ایتالیایی که در سه ترم برگزار می گردد با مفاهیم ساده زبان ایتالیایی توسط کتابهای Espresso 1-2-3 آشنا می گردند.متقاضیان پذیرش تحصیلی ایتالیا پس از قبولی در امتحانات مدرسه ایتالیایی (کسب حداقل نمره B1 به بالا) به سفارت ایتالیا معرفی می گردند.متقاضیان ویزای دانشجویی ایتالیا که زبان ایتالیایی را به صورت آزاد آموخته اند و یا از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته زبان ایتالیایی می باشند،می توانند بدون شرکت در کلاسهای مدرسه ایتالیایی تنها با شرکت در آزمون استرنی که هر سال در ماه بهمن برگزار می شود با کسب حدنصاب 160 از 200 مانند متقاضیان مدرسه ایتالیایی برای اخذ پذیرش به سفارت ایتالیا معرفی شوند. مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استرنی شامل 1 قطعه عکس، کپی مدرک شناسایی و فیش واریزی در وجه مدرسه ایتالیایی می باشد.

مدارک و شزایط پذیرش و ویزای دانشجویی ایتالیا در مقطع کارشناسی

مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

پاسپورت

نیاز به مدرک پیش دانشگاهی

طول دوره تحصیلی 4 سال

مدارک و شزایط پذیرش و ویزای دانشجویی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

پاسپورت

نیاز به مدرک کارشناسی

طول دوره تحصیلی 2 سال

رزومه و انگیزه نامه تحصیلی و توصیه نامه استاد

مدارک و شزایط پذیرش و ویزای دانشجویی ایتالیا در مقطع دکترا

مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

پاسپورت

نیاز به مدرک کارشناسی ارشد

طول دوره تحصیلی 3 تا 4 سال

رزومه و انگیزه نامه تحصیلی و توصیه نامه استاد

پروپوزال و خلاصه پایان نامه کارشناسی ارشد

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش تحصیلی با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

گروه و کانال تلگرام پذیرش تحصیلی ویزای دانشجویی کانادا پذیرش تحصیلی،وکیل مهاجرتی رسمی،وکیل رسمی ویزای تحصیلی،ویزای دانشجویی
وکیل رسمی امور مهاجرت
پذیرش تحصیلی،ویزای تحصیلی
ddd