ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی،پذیرش تحصیلی،ویزای دانشجویی

ادامه تحصیل در دانشگاههای اسلواکی ،پذیرش تحصیلی از دانشگاههای معتبر اسلواکی و اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی از این کشور طرفداران بسیاری دارد.هزینه تحصیل پایین در دانشگاههای اسلوونی و وجود دانشگاههای معتبر در این کشور از دلایل انتخاب دانشجویان برای ادامه تجصیل در دانشگاههای این کشور می باشد. ادامه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی درقالب برنامه تحصیلی که وزارت آموزش و پرورش ،علوم ،تحقیقات و ورزش کشور تعیین کرده، انجام می گردد. زبان اصلی تدریس اسلواکیایی است، البته رشته هایی هم هست که به زبان های خارجی دیگر (اغلب انگلیسی) برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. سال تحصیلی در این کشور از اول سپتامبر آغاز شده و در 31 آگوست به پایان می رسد. هر سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده که سازمان دهی آن توسط اساسنامه دانشکده و یا اساسنامه مؤسسه آموزش عالی تنظیم می گردد.نیمسال تحصیلی زمستانی از سپتامبر تا ژانویه و نیمسال تحصیلی تابستانی از فوریه تا ژوئن می باشد.

ویزای تحصیلی اسلواکی

پذیرش تحصیلی در اسلواکی

متقاضیان ویزای تحصیلی اسلواکی می بایست مقطع متوسطه یعنی 12 سال تحصیلی را با موفقیت سپری کرده باشند.ادامه تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی سه تا چهار سال و در برنامه پیوسته کارشناسی و کارشناسی ارشدپتج تا شش سال می باشد. پذیرش برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سا سه سال نیازمند دارا بودن مدرک کارشناسی مرتبط یا مدرک معادل با کارشناسی می باشد. پذیرش در دکترا نیازمند بر دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد است.

ویزای تحصیلی اسلواکی

درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاههای اسلواکی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اسلواکی دارند می بایست مستقیماً از دانشگاه مربوطه درخواست پذیرش نمایند. دانشجویان ممکن است برای چندین برنامه تحصیلی به چندین دانشگاه مختلف درخواست پذیرش تحصیلی ارائه دهند. آخرین مهلت ارسال درخواست های پذیرش تحصیلی توسط هر کدام از دانشگاه ها بر اساس قوانین دانشگاه تنظیم می گردد و معمولاً اواخر فوریه و مارچ است. تاریخ شرکت در آزمون های ورودی ( آزمون نوشتاری و شفاهی یا تست استعداد) توسط دانشگاه های اسلواکی مشخص میگردد و معمولاً بین ژوئن تا سپتامبر میباشد.

ویزای تحصیلی اسلواکی

هزینه پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و ادامه تحصیل در اسلواکی ودر دانشگاه های این کشور اگر به زبان رسمی کشور انجام شود برای دانشجویان رایگان است ولی در صورت تمایل به تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی بسته به رشته و مقطع مورد نظر مابین 2000 تا 5000 یورو در سال می باشد. اگرچه تحصیل در رشته های پزشکی گرانتر بوده و بین 7000 تا 10000 دلار در سال است. همچنین هزینه دوره زبان در این کشور 6000 تا 7000 یورو می باشد. برای محاسبه هزینه زندگی در اسلواکی می توان مقداری معادل 700 تا 1000 یورو در ماه برای یک فرد در نظر گرفت که قسمت عمده آن مربوط به هزینه اسکان ( 300 تا 500 یورو برای خانه مستقل – 150 تا 250 یورو برای خوابگاه دانشجویی ) می باشد.

ویزای تحصیلی اسلواکی

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسلواکی

پذیرش تحصیلی اسلواکی

فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی

پذیرش تحصیلی اسلواکی

پرداخت هزینه اداری ویزای دانشجویی

پذیرش تحصیلی اسلواکی

پاسپورت با تاریخ اعتبار حداقل یکسال

پذیرش تحصیلی اسلواکی

ارائه نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه اسلواکی

پذیرش تحصیلی اسلواکی

مدارک مورد نیاز اثبات تمکن مالی مورد نیاز

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش تحصیلی با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

گروه و کانال تلگرام پذیرش تحصیلی ویزای دانشجویی کانادا پذیرش تحصیلی،وکیل مهاجرتی رسمی،وکیل رسمی ویزای تحصیلی،ویزای دانشجویی
وکیل رسمی امور مهاجرت
پذیرش تحصیلی،ویزای تحصیلی
ddd