سیستم تحصیلات در کانادا

پذیرش تحصیلی مدارس کانادا،ویزای تحصیلی کانادا،ادامه تحصیلات تکمیلی کانادا

تحصیل در کانادا یکی از موضوعاتی ست که اکثر مهاجران به کانادا برای خود و یا خانواده همراه خود نیاز به داشتن اطلاعات و آشنایی با سیستم تحصیلی کانادا دارند. ایالتها و استانهای کانادا هر کدام سیستمهای تحصیلی خود را برای مدارس دارند. سیستم های مدارس آنها در کل کانادا خیلی مشابه بوده و فقط در برخی موارد متفاوت می باشد.

آموزش ابتدایی و متوسطه کانادا Elementary and secondary education

تحصیلات تکمیلی کانادا Post-secondary education

آموزش ابتدایی و متوسطه در کانادا

طبق قانون یچه ها باید به مدرسه فرستاده شوند.بستگی به ایالت و استانهای کانادا بچه ها در سن 5 یا 6 سالگی شروع به تحصیل و تا سن 16 و18 سالگی تحصیلات دوره متوسطه خود را تکمیل می نمایند.دوره آموزش ابندایی و متوسطه در کانادا 12 سال (12grade) می باشد.

دانش آموزان (grade6 and 8)با توجه به استان یا ایالت محل زندگیشان از مقطع Primary Schoolبه Secondry Schoolمی روند و بعد از گذراندن این دوره موفق به دریافت High School Diploma می شوند.

سال تحصیلی از اواخر August شروع و اواخر June پایان می یابد.روزهای تحصیلی دانش آموزان از شنبه تا جمعه در طول سال تحصیلی می باشد.

از آنجا که کانادا کشور دو زبانه می باشد، مدارس زبان انگلیسی و زبان فرانسه در سراسر کشور در دسترس هستند حتی در مناطقی که یک زبان بیشتر از دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

در کانادا مدرسه عمومی و خصوصی وجود دارد و والدین می توانند تصمیم بگیرند که بچه هایشان را به کدام مدرسه بفرستند. همچنین والدین این حق را دارند که فرزندانشان را در خانه آموزش بدهند.اطلاعات بیشتر در این خصوص را می توان از وزارت مربوطه در استان و یا ایالت خود کسب نمود.

School Boards

School Boards مسئولیت مدیریت مدارس را به عهده دارند.تهیه امکانات و تبت نام دانش آموزان از دیگر وظایف این مجموعه می باشد.مردم افراد این مجموغه را انتخاب می کنند و آنها وظیفه دارند جلسات منظمی را برگزار کنند تا اعضای عمومی نظرات خود را درباره نحوه مدیریت مدارس در منطقه خود بیان کنند.

همچنین این مجموعه با اسمهای ( school districts - school divisions - district education councils) نیز نامیده می شوند.

ثبت نام در مدارس کانادا

برای ثبت نام فرزندتان در مدارس ابتدایی و متوسطه ، با school board منطقه خود تماس بگیرید. از آنجایی که school boards اغلب ،مدرسه های بسیاری را مدیریت می کنند، شما می توانید مدرسه ای را که برای فرزندانتان مناسب می دانیدانتخاب نمایید.

جهت ثبت نام در مدرسه ای که انتخاب کرده و مناسب می دانیدحتما" قبل از شروع سال تحصیلی اقدام نمایید.

در صورتیکه شما دفعه اولیست که فرزندتان رادر مدارس کانادا ثبت نام می نمایید ممکن است ایشان توسط مدرسه یا school board ارزیابی شده و تصمیم گرفته شود که نیازی به گذراندن رایگان کلاسهای زبان انگلیسی یا فرانسه می باشد و یا در چه سطحی باید قرار بگیرند .

مشارکت والدین و پشتیبانی تحصیلات فرزندان

والدین تشویق میشوند از طریق مشارکت در مدرسه وschool boards از آموزش فرزندشان حمایت کنند. این فرصتی است برای دیدار اولیا با هم و تبدیل شدن به بخشی از جامعه مدرسه و ابراز نظرات خود در مورد آنچه در مدرسه فرزندان شما تدریس می شود. والدین می توانند از طریق دیدار با معلمان و یا داوطلب و عضو شورای مدارس شدن در تحصیل و آموزش فرزندان مشارکت داشته باشند.

تحصیلات تکمیلی در کانادا

در کانادا تحصیلات تکمیلی در مدلهای مختلفی می باشد:

دانشگاهها

کالج ها

موسسه ها

هر دوره تحصیلات تکمیلی و سازمان آموزشی در کانادا قوانین مربوط به خود در خصوص نحوه پذیرش دانشجو و سطح زبان مورد نیاز را دارند.

دولت ها برای اطمینان از اینکه این مدارس و برنامه هایی که ارائه می دهند،با استانداردهای آنها مطابقت داشته باشد،کنترل و نظارتهای لازم را بر روی آنهادارند.موسسه هائیکه تحت نظارت و کنترل کیفیت دولت نباشند به رسمیت شناخته نمی شوند.

مدارسی که به رسمیت شناحته شوند می توانند مدارک مختلف را ارائه نمایند.

مدارس و موسسات خصوصی کانادا

از آنجائیکه دولتهای استانی بر موسسات خصوصی نظارت و کنترل ندارند در هنگام انتخاب و ثیت نام مطمئن شوید که آن موسسات شرایط و نیاز های آموزشی آن استان را داشته باشند.

مدارس زبان

تعداد زیادی مدارس جهت تدریس زبان انگلیسی و فرانسه بعنوان زبان دوم در کانادا وجود دارند.دولتهای محلی در برنامه آموزش موسسات زبان عمومی نظارت و کنترل دارند ولی در مورد موسسات خصوصی در کانادا،اغلب دولتهای محلی بر آنها کنترل و نظارتی ندارند.

درخواست پذیرش تحصیلی مدارس ،کالج و دانشگاههای کانادا

مدارس ،دانشگاهها و کالج های کانادا جهت پذیرش دانشجو قوانین خاص خود را دارند. جهت درخواست پذیرش از دانشگاههای و مدارس کانادا باید فرم درخواست آن مرکز آموزشی تهیه و پس از تکمیل آن را برای آن مجموعه آموزشی ارسال کرد. همچنین هر دانشگاه و مجموعه آموزشی در کانادا هزینه پذیرش ،هزینه تحصیل،بیمه و ... خاص خود را دارند. سطح زبان مورد نیاز در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد.

در صورتیکه درخواست پذیرش متقاضی توسط دانشگاه و مجموعه آموزشی کانادا تایید گردد از طرف آن مجموعه برای شما یک نامه پذیرش ارسال می گردد که شما بتوانید از این طریق اقدام به درخواست و اخذ مجوز تحصیل و در نهایت ویزای تحصیلی نمایید.

نامه پذیرش تحصیلی باید در سربرگ آموزشگاه و دانشگاه مربوطه با قید دقیق هزینه تحصیلی ،پیش بینی زمان شروع و پایان و همچنین تاریخ ثبت نام متقاضی باشد.

جهت ثبت نام در دانشگاه های کانادا باید شما در زمان معین در این خصوص اقدام نمایید.جهت دوره آموزشی ابتدایی و متوسطه کاناداحداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی و برای دانشگاههای کانادا حداقل بکسال قبل از شروع سال تحصیلی مربوطه باید اقدام گردد.

دولت کانادا هزینه های پزشکی دانشجویان خارجی را پرداخت نمی کند. پوشش بهداشتی برای دانشجویان خارجی بین ایالتها واستانها متفاوت است. اطلاعات بیشتر در مورد پوشش های پزشکی و بیمه درمانی را می توان از دانشگاه و موسسه آموزشی که برای آن اقدام می کنیم دریافت نماییم.

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا متقاضی می تواند درخواست مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی) خود را ارسال نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف آموزشی مدارس و دانشگاهها و کالج های کانادا با مشاورین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

کانال تلگرامی ویزای تحصیلی کانادا،مشاور وکیل تحصیلی کانادا،گروه تلگرام پذیرش تحصیلی کانادا گروه تلگرامی پذیرش تحصیلی کانادا،کانال تلگرام شرایط پذیرش دانشگاههای کانادا،وکیل مشاور تحصیلی کانادا
وکیل رسمی مهاجرت کانادا،مشاور رسمی
مهاجرت به کانادا،ویزای دانشجویی کانادا،پذیرش تحصیلی کانادا

مشاوره و راهنمایی

۰۹۰۲۹۱۹۱۸۳۰

86044362-86044786-
86044821

مهاجرت به استانهای کانادا

مطالب بیشتر مهاجرت کانادا

تبدیل clb به آیتلس کانادا تبدیل ilets به clb کانادا
ddd