تحصیل در مدارس کانادا و انواع مدارس

تحصیل در مدارس کانادا،انواع مدارس کانادا،لیست مدارس ایرانی فارسی کانادا

تحصیل در مدارس کانادا در مقاطع دبستان و دبیرستان یکی از درخواستهای والدین جهت ثبت نام فرزندانشان در مدارس کانادا می باشد.امکانات متنوع مدارس کانادا ، نحوه تدریس و یادگیری زبان دوم باعث جذابیت این مدارس برای خانواده ها شده است .والدین می توانند از این طریق راه مهاجرت به کانادا را نیز برای خود همرا سازند.جهت تحصیل در مدارس ابتدایی و دبیرستان کانادا ،مدارس متفاوتی وجود دارد.همه کودکان و نوجوانان سنین 6 تا 18 سال فرصت تحصیل در مدارس کانادا را دارند.سال تحصیلی مدارس کانادا، معمولا از اواسط شهریور ( اوایل سپتامبر) آغاز و در خرداد ماه به پایان می رسد. تعطیلات تابستانی مدارس کانادا حدود 2 ماه می باشد.همچنین در ماه های مارس و دسامبر نیز تعطیلات یک هفته ای یا ده روزه سال نو نیز دارند. شروغ کلاسها در مدارس کانادا در برخی شهرها ساعت 9 صبح و برخی دیگر 8 صبح می باشد و ساعت 15:30 و یا 14:30 به اتمام می رسد. مدارس کانادا در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشند.

مدارس کانادا

در کانادا مدارس در دو سطح تقسیم بندی شده اند:

مدارس ابتدایی کانادا (Elementary)

این مدارس کانادا دانش آموزان را از سال اول تا سال ششم تحصیلی می پذیرند. برخی از مدارس کانادا واحدهای کودکستان و مهد کودک را نیز داشته و کودکان سنین 4 و 5 سال را نیز می پذیرند.

مدارس دبیرستان کانادا

این مدارس کانادا ،دانش آموزان سال هفتم تا دوازدهم را می پذیرند.دوره تحصیلی در دبیرستان مونترال از هفتم تا یازدهم می باشد و پس از آن دانش آموزان می بایست برای ادامه تحصیل در کالج های مونترال اقدام نمایند.

برای اخذ دیپلم از مدارس کانادا، دانش آموزان می بایست حداقل 30 واحد درسی ( Credit ) را در 4 سال بگذرانند و علاوه بر آن 40 ساعت نیز در فعالیت های عمومی شرکت نمایند .

تحصیل در مدارس عمومی کانادا

پذیرش مدارس عمومی کانادا از طریق آموزش و پرورش صورت می پذیرد و این مدارس بصورت رایگان برای خانواده های مقیم ،سیتی زن و PR کانادا می باشد.

تحصیل در مدارس خصوصی کانادا

این مدارس با دریافت شهریه اقدام به ارائه سرویس می نمایند. خانواده های غیر مقیم کانادا نیز می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از این مدارس کانادا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندانشان نموده و برای ادامه تجصیل در این مدارس ثبت نام نمایند.

تحصیل در مدارس نمونه وتیزهوشان کانادا Gifted Program

تحصیل در این مدارس کانادا نیازمند شرکت در امتحان تست هوش توسط یک روانشناس می باشد که در صورت بدست آوردن حدنصاب به آموزش و پرورش معرفی می گردند.این مدارس ظرفیت مخدود دارند.

تحصیل در مدارس کاتولیک کانادا

مدارس کاتولیک همانند مدارس عمومی از برنامه درسی آموزش و پرورش پیروی می کنند. اما مدارس کاتولیک فقط برای دانش آموزان مسیحی می باشند.

مدارس فارسی کانادا

یک سری مدارس خصوصی ایرانی نیز عمدتا در شهرهای بزرگ کانادا وجود دارند که یک یا چند روز در هفته به ارائه برنامه های فارسی می پردازند. در این مدارس سعی می شود بچه های ایرانی از زبان و ادبیات فارسی دور نمانند..

وکیل مشاور رسمی مهاجرت کانادا
پذیرش تحصیلی،ویزای تحصیلی

تحصیل در دانشگاههای کانادا

ddd